קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל אופטימיזציה שיווק באינטרנט המלצות מיקומי לקוחותינו מי אנחנו צור קשר
   

דם טבורי

שתפו עם החברים


דם טבורי – תאי גזע מחבל הטבור והשלייה

עד לפני מספר שנים, לא ידעו ההורים על קיומו של דם טבורי ועל החשיבות הגדולה שלו. הדם הטבורי מכיל תאי גזע ייחודיים שעדיין לא התחלקו לייעודים השונים בגוף. ניתן באמצעותם לרפא מחלות שדורשות השתלה מחדש של תאי גזע באיבר מסוים.

מבחינת ההורים, ההחלטה צריכה להיות האם לוקחים שומרים דם טבורי מן השליה וחבל הטבור לאחר הלידה. מדובר בתהליך לא פולשני, לאם או לתינוק. במהלך התהליך מזקקים את הדם ומקפיאים אותו למשך תקופה ארוכה. בהתחשב בכך שדם טבורי יכול להציל חיים בעתיד, לא מדובר בתהליך יקר במיוחד.


דם טבורי מאפשר החלמה מהירה

דם טבורי הוא הדבר הכי טוב שיכול לקרות לילד או לבגיר חולה. אפשר לשמור את הדם הטבורי לאורך שנים. במידה ובעל הדם חולה במחלה שדורשת השתלה, ישנה התאמה של 100%, בנוסף התאמה של 25% ואף יותר לבני משפחה מן המעגל הראשון, הורים, אחים וכיוצא בזה. אחוזי ההחלמה הללו הם משמעותיים מאוד כאשר נתקלים בבעיה שדורשת טיפול כגון השתלה.

הבעיה היא שאף פעם אי אפשר להיות חכמים לאחר מעשה, אלא רק לפניו, ולכן ההחלטה צריכה להתקבל מבעוד מועד, ברגע הלידה. כמו כל ביטוח, יש לנו אפשרות להתכסות מפני מצב עגום בעתיד הרחוק.


בנק דם טבורי פרטי או ציבורי

במידה וההורים מחליטים כי הם רוצים לשמור את הדם הטבורי, יש את האופציה הפרטית ואת האופציה הציבורית והזולה יותר. דם טבורי יכול להישמר בבנק דם פרטי, או בבנק דם ציבורי. בבנק פרטי הדם נשמר לאורך כל השנים לטובת השימוש של בעל הדם עצמו או משפחתו.

בנקים שונים לשימור דם טבורי נבדלים במחירים ובתנאי השירות. בנק דם ציבורי לעומת זאת, יעשה זאת ללא תמורה - אך הדם יהיה במאגר ציבורי לטובת כלל הציבור.


החלטה גורלית עבור ההורים

כל זוג הורים צריך לקבל החלטה בנושא, ולמרבה המזל יש מספיק זמן להחליט. לפחות תשעה חודשים יעברו עד שההחלטה תתקבל. במהלך פרק זמן זה מומלץ לשקול היטב את היתרונות והחסרונות של התהליך הרפואי. מבדיקה שלנו היתרונות גוברים על החסרונות באופן ברור.

>>קראו עוד אודות חיסונים לתינוקות, חיסונים לחו"ל, חיסוני שגרה.


 
צור קשר    03-5188848
054-2478838