קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל אופטימיזציה שיווק באינטרנט המלצות מיקומי לקוחותינו מי אנחנו צור קשר
   

חיסונים

שתפו עם החברים


חיסונים - כללי

חיסונים נועדו לחזק את המערכת החיסונית שלנו ולחסוך מאיתנו התמודדות עם מחלות קשות וטורדניות. במקרים מסוימים, חיסון מבעוד מועד יכול להציל את חיינו, ולכן אסור לחסוך בתחום זה. הדבר נכון פי כמה בהקשר לנסיעות ארוכות, טיולים לחו"ל וחופשות אקזוטיות - במהלכן אנו נחשפים אל מחלות לא מוכרות, באיזורים ללא מרכז רפואי מערבי.


"גאוות הרפואה המערבית"

בעת החדרת חומר החיסון לגוף שלנו, אנו מקווים ליצור בתוך הגוף תגובה ביולוגית שתהפוך אותנו לחסינים מפני אותו הנגיף. חיסונים הינם "גאוותה הגדולה" של הרפואה המערבית והם מוכיחים את עצמם פעם אחר פעם בתור כלי מדהים למניעת מחלות. מעבר להצלחת החיסון, העלות הכספית של חיסונים מודרניים אינה גבוהה ותופעות הלוואי סבירות בהחלט. כאשר מתכננים טיולים ליעדים מרוחקים כמו דרום אמריקה והמזרח, אין מקום לשיקול דעת – חייבים להתחסן.


חיסונים לפני טיולים לחו"ל

אפקט ההגנה של כל חיסון מתחיל רק כמה ימים לאחר לקיחת החיסון. תהליך ייצור הנוגדנים ע"י הגוף לוקח לפחות כמה ימים עד להתחסנות יעילה מפני מזיקים. התקופה שיש לחכות לאחר הזריקה תשתנה בהתאם לסוג החיסון, מספר המנות שלוקחים והיסטוריית החיסונים האישית של מי שמקבל את החיסון. עבור מי שהתחסן בעבר, קצב ההתחסנות מחדש הינו מהיר יותר, שכן הגוף כבר מכיר את הנגיף. גם אם תכננתם לצאת אל טיולים מאורגנים לחו"ל, עליכם לוודא בעצמכם כי אתם מקבלים את החיסונים הנדרשים.


מתחסנים במרפאת מטיילים

בכדי לקבל מידע מקיף ועדכני לגבי מחלות, חיסונים והמלצות משרד הבריאות – מומלץ להגיע אל מרפאת חיסונים כחודש לפחות לפני הטיסה. לכל מדינה בחו"ל יש את דרגת הסיכון שלה ואת החיסונים הרלוונטיים אליה. במידה ואתם מתכננים להגיע למספר מדינות, יתכן ותצטרכו לקבל כמות גדולה של חיסונים. את רוב החיסונים הקיימים ניתן לקבל בו זמנית, תוך הקפדה על מרחק פיסי סביר בין זריקה לזריקה (כ-2 ס"מ). במקרה כזה התגובה לחיסון עשויה להיות מוגברת, למרות שיש חיסונים שמראש מגיעים בתוך חיסון אחד משולב.


מרפאות מטיילים פרטיות

כיום, מרפאות מטיילים פרטיות חוסכות לנו זמן יקר של תורים ובירוקרטיה. ניתן כיום להתייצב במרפאה כחודש לפני הטיול, ולקבל שירות מקצועי ומלא עד לטיסה עצמה. זכרו לקחת איתכם לחו"ל את פנקס החיסונים, לעיתים תידרשו לקבל חיסונים נוספים במהלך שהותכם בחו"ל!

 
צור קשר    03-5188848
054-2478838