קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל אופטימיזציה שיווק באינטרנט המלצות מיקומי לקוחותינו מי אנחנו צור קשר
   

בניית אתרים בPHP

שתפו עם החברים


לפני שבונים אתר חדש, יש להחליט באיזו שפת תכנות משתמשים. רוב אתרי האינטרנט ברשת נבנו באחת מ-3 השפות הללו:

ASP – שפה ישנה מבית מיקרוסופט שהייתה בעבר דומיננטית ביותר בקרב בוני אתרים.

PHP – בניית אתרים בPHP הפכה פופולארית מאד בשנים האחרונות. מדובר בשפת צד שרת אשר מאפשרת בניית אתר במהירות ויעילות. שפת ה-PHP היא שפה חדשה יחסית ומתעדכנת כל הזמן. הגרסה העדכנית היום היא 5. שפה זו מופעלת לרוב על גבי מערכת הפעלה חינמית (LINUX) ומופעלת באמצעות מפענח חינמי. כמו כן, ניתן להפעיל שפה זו על מערכת הפעלה חלונות.

ASP.NET – מול ה-PHP עומדת שפת הדגל של מיקרוסופט – ASP.NET. שפה זו צריכה להיות מותקנת על גבי מערכת ההפעלה חלונות, ועובדת באמצעות מפענח יקר של מיקרוסופט. הוצאות התחזוקה של שרת התומך בשפה זו גבוהות יותר מעלויות תחזוק של שרת PHP. השפה של מיקרוסופט משמשת לרוב לצורך בניית מערכות יחסית מורכבות ולא אתרים פשוטים, וזאת מכיוון שהשפה יחסית מסובכת וצורכת לא מעט משאבי שרת.


עקרונות הקוד הפתוח

בניית אתרים בPHP הפכה פופולארית משום שהיכולות של שפת התכנות PHP גבוהות ביותר ומספיקות לבניית רוב אתרי האינטרנט ברשת. הקמה ותחזוקת של אתר בשפה זו זולים יותר. כמו כן, מפענח השפה מבוסס על רעיון הקוד הפתוח – ולכן כל אדם המעוניין לראות את קוד המפענח יכול לראות אותו ולשנות אותו בהתאם לצרכיו.

מאפיין זה מעניק כוח רב לשפה ומבטיח התפתחות מהירה של השפה לאורך זמן. כמו כן פונקציות וספריות רבות נוספות לה כל הזמן ע"י גולשים עצמאים. יחד עם זאת, מדובר באיום מסוים ולכן יש להקפיד על כמה כללים.


אבטחת הקוד בPHP

כאשר מבצעים בניית אתרים על קוד פתוח, אם אדם מסוים מוצא פרצת אבטחה בקוד של המפענח, הוא יוכל לנצלה לכל אפליקציה שמבוססת על מפענח זה. לכן יש צורך לדאוג שהשרת מעודכן בגרסה האחרונה של המפענח, ולהישאר מעודכנים. גרסאות חדשות של המפענח יוצאות בתדירות גבוהה ובכל גרסה מצוין פירוט התקלות שתוקנו והתוספות שנוספו לגרסה זו. חשוב להישאר מעודכנים.

ASP היא שפה שהפסיקה להתעדכן וככל שחולפות להן השנים היא מאבדת את כוחה ואת המקום הדומיננטי שהיה לה בקרב בוני האתרים. ASP.NET תופסת את מקומה, וגם היא בדומה ל-PHP מתעדכנת מפעם לפעם עם גרסאות חדשות.

 
צור קשר    03-5188848
054-2478838