קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל אופטימיזציה שיווק באינטרנט המלצות מיקומי לקוחותינו מי אנחנו צור קשר
   

טרקטורונים

שתפו עם החברים


טרקטורונים
מאפשרים לנו לטייל במקומות שפעם היה ממש קשה להגיע אליהם. שמורות בצפון או שבילי עפר בעומק הנגב... יחד עם זאת יש מקום להתחשב בתנאי הדרך ובסביבה שלנו. יצא שם רע לרוכבי הטרקטורונים באופן כללי וזה לא חייב להיות ככה. קיבצנו כמה הנחיות וטיפים עבור רוכבי טרקטורונים צעירים שמעוניינים לשפר את התדמית של הכלים הנהדרים הללו:

מי בעל הקרקע?

רצוי לבצע בדיקה בסיסית לגבי האיזור בו אנו מתכננים לטייל - לפני שאתה אורז את החפצים שלך ולפני שאתה יוצא לדרך, מומלץ תחילה ללמוד על האזור. בדוק למי שייכת הקרקע, האם היא ציבורית או אולי פרטית? לא כל בעל אדמה נהנה שאנשים חורשים לו את השדה עם גלגלי ענק ועם הרבה רעש...

אם מדובר בקרקע פרטית פשוט כדאי לקבל את אישורו של הבעלים. מניסיון, זה יכול לחסוך הרבה בלגן והרבה כאב ראש. הדבר נכון פי כמה לטיולים בחו"ל. בזמנו טיילנו בספרד עם טרקטורונים, ורק דרך בעל הקרקע השגנו בכלל מפה ראויה של האזור. לטייל בלי מפה באמת קשה. טיול בדרכים מסודרות ובשבילים מוכרים חוסך הפתעות לא נעימות ואף יכול לחסוך תאונות לא רצויות.

לא להרעיש

מנועים מודרניים של טרקטורונים לאו דווקא מייצרים הרבה רעש וטוב שכך. ועדיין רוכב יכול בעצמו לייצר לא מעט רעש. עצם העובדה שאנחנו רוכבים ונהנים לא אומרת שאחרים צריכים לסבול. גם בלי רעש אפשר לבצע ביצועים מרהיבים. רעש חזק מפריע למטיילים אחרים ובכלל מפריע לשקט של הטבע. בעל קרקע יכול לסלק אותך רק בגלל הרעש.  

טרקטורונים בשטח

זכור הנימוסים שלך

במהלך טיולי טרקטורונים כמעט תמיד פוגשים רוכבי טרקטורונים נוספים, חלקם מנוסים יותר וחלקם מנוסים פחות. אל תנסה להפחיד אותם עם הכלי שלך (למרות שזה מפתה לפעמים). בסופו של דבר אף אחד לא אוהב רוכבים גסים ובלתי מתחשבים. התחשבות בהולכי רגל היא מבחינתי קו אדום. מעבר לנימוס הבסיסי של נסיעה איטית לידם, יש את נושא הבטיחות. בשנים האחרונות אנו נחשפים ליותר ויותר מקרים של הולכי רגל שנדרסים ע"י טרקטורונים. אם הרוכבים ישמרו על כללים אלו, בסופו של דבר ימנעו מאיתנו הרוכבים לטייל בכזו חופשיות בכל מקום.

סכנה – אין מעבר

מי שמטייל שנים רבות יודע שיש מקומות מרהיבים שהגישה אליהם חסומה. מדובר בדרכים פרטיות, דרכים שמבצעים בהן שיפוצים או אפילו שדות מוקשים (במיוחד בצפון). הישמרו ממקומות כאלו! הטבע הישראלי שלנו דוחף אותנו לעגל פינות ולעשות קומבינות אבל מניסיוני התוצאות הרות אסון. כשכתוב אין כניסה פשוט לא נכנסים.

אין להשאיר אשפה מאחורינו

אסור לנו ללכלך את השמורות והדרכים. עלינו להשאיר את המקומות בדיוק בצורה שבה קיבלנו אותם. אם כל אחד ילכלך, החוויה של הטבע פשוט תיפגע ולא יהיה כיף לטייל יותר. כל טרקטורון צריך להצטייד בשקית ניילון גדולה עבור כל הפסולת של הטיול.

קסדות וילדים

הנקודה האחרונה היא החשובה ביותר. טרקטורונים יכולים להיראות לחלק מאיתנו צעצועים, אבל מדובר בכלי רכב לכל דבר. אין לתת לילדים לרכב אל טרקטורונים בשום אופן! הכלים הללו מסוכנים ביותר גם עבור מבוגרים! לעיתים רחוקות אני עדיין מבחין ברוכבים ללא קסדה – מדובר ברשלנות מסוכנת ביותר. אנא מכם, חבשו קסדות במשך הנסיעה ובהפסקות התרעננו...

טרקטורונים הם אחד התחביבים המהנים ביותר בחיים שלנו, לפחות עבור מי שחי מחוץ לעיר. בואו נשמור את התחביב הזה חיובי ומהנה!
צור קשר    03-5188848
054-2478838