קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל אופטימיזציה שיווק באינטרנט המלצות מיקומי לקוחותינו מי אנחנו צור קשר
   

רדיו

שתפו עם החברים


במאמר זה נסקור מכשיר חשמלי הנקרא רדיו. מהו הרדיו ? איך נוצר ? איך משדרים רדיו ?
  • מהו רדיו
  • שידור הרדיו הראשון
  • רדיו באינטרנט
  • איך שידורי רדיו אונליין עובדים
  • יתרונות וחסרונות רדיו באינטרנט

מהו רדיו - כללי

רדיו הינו מכשיר שנועד לשידור וקליטה של גלי רדיו (גלי קול) הכוללים גם גלי קול וגם גלי תמונה (כאשר מעבירים שידורי טלוויזיה). תחנות רדיו מחזיקות משדרים אשר מעבירים את גלי הרדיו (לאחר תהליך מסויים) לחלל ומשם למקלטי הרדיו שנמצאים אצלנו שמתרגמים את הגלים לקול ומשמיעים. בשנים האחרונות נוספה שיטה לשידור רדיו, והיא רדיו באינטרנט אונליין.

שידור הרדיו הראשון

השידור הראשון היה 1878 ע"י דיוויד יוז לאחר שגילה שהגלים מתורגמים לקול באמצעות הטלפון. לקראת שנות ה-20 (1920) תפס הרדיו תאוצה והחל להופיע בבתים יותר ויותר. ב-1948 שנת הולדתה של מדינת ישראל (אין שום קשר לרדיו) הומצא הרדיו הנייד שהיה נוח יותר, קטן יותר וזול יותר.

רדיו באינטרנט

כפי שכבר הזכרנו, בשנים האחרונות יותר ויותר תחנות רדיו החלו לשדר את שידורם באינטרנט כדרך נוספת להרוויח קהל מאזינים שלא מחזיקים מקלט רדיו ו/או שנמצאים בעבודה או במקומות ללא רדיו.

איך שידורי רדיו אונליין עובדים

אפשר להניח ששרת תחנת הרדיו דומה בתפקידה למשדר הרדיו הפיזי שלהם, ואפשר גם להניח שרשת האינטרנט מעבירה את השידור בדומה לתפקידם של גלי הרדיו, ואפשר לבסוף להניח שהמחשב האישי שלכם והדפדפן מתרגם את שידור האינטרנט לקול כמו מקלט הרדיו.

יתרונות וחסרונות רדיו באינטרנט

היתרון המובהק מכל הוא האופציה לשמוע תחנה מסויימת מכל מקום על פני העולם שכן באינרטנט שלא בדומה לרדיו רגיל, אין גבול פיזי ל"גלים". יתרון נוסף הוא שכל אחד יכול לפתוח "תחנת רדיו באינטרנט" ללא חשש ממספר התדרים המוגבל לאותו אזור. אחד החסרונות בשידור באינטרנט הוא שהדבר דורש רוחב פס גדול במיוחד שכן שלא כמו גלי הרדיו, כל מאזין נוסף "מעמיס" על השידור ו"מוריד" נתונים שדורשים רוחב פס מסויים מתחנת השידור.

 
צור קשר    03-5188848
054-2478838